rondom de diensten

Het collecterooster staat hier

Zondag 9 maart

9.30 uur Dorpskerk Alberte van Ess is tegenwoordig predikant met aandacht voor ouderenpastoraat en pioniersplek(ken) in de breedte van de Protestantse Gemeente Groningen. Daarnaast is zij coach van de uitvaartgroep en betrokken bij de buurtkerk De Fontein.

9.30 uur Gastkerk Vanmorgen staan wij stil bij Psalm 8 waarin de vraag gesteld wordt ‘Wat is de sterveling, het mensenkind?’ Het is een vraag die wij ons zo nu en dan allemaal wel stellen. Het is een vraag die in de onrust van de tijd wellicht nog meer gehoord wordt. Waar blijf ik als mens te midden van het rumoer om mij heen en hoe blijf ik staande? De Psalmen richten ons op onze oorsprong, maar hebben ook oog voor ons doel en onze bestemming. In de verkondiging verbind ik dit aan Israël. In eerste instantie zijn de Psalmen voor Israël geschreven. Ze zijn nu onze liederen geworden, maar dat betekent niet dat wij los komen te staan van oorsprong en betekenis. Integendeel zelfs. In de dienst mogen we ons verheugen op de medewerking van de muziekgroep & Joy van de Gastkerk. We hopen op een gezegende dienst en mogen daar ook voor bidden.

Ds. Herman F. de Vries, Ternaard

 

Woensdag 12 maart Biddag voor Gewas en Arbeid

19.30 uur De Rank Het is verschillende jaren geweest dat er op bid- en dankdag geen dienst was in de Gastkerk (in november hebben we na de dankdag een Fruitdienst). Nu we rond de Kerstnachtviering en ook in jeugdwerk zo nu en dan al samen optrekken met de kerkelijke gemeente van de Rank, hebben we het idee geopperd om daaraan nog iets toe te voegen (zonder dat dat dan de komende tijd nog verdere vervolgstappen moet krijgen): de vieringen op bid- en dankstond gezamenlijk.

Ik heb begrepen dat de laatste jaren dat er op bid- en dankstond nog wel diensten waren in de Gastkerk, de opkomst gering was. Wellicht dat een nieuwe stap ook een aanzet kan zijn om een goede gewoonte opnieuw op te pakken. In de bidstond mag ik deze keer als predikant van de Gastkerk voorgaan in het gebouw van de Rank. Met de dankstond zal dat net andersom zijn en zal één van de Nederlands Gereformeerde collega’s voorgaan in het gebouw van de Gastkerk. Ik hoop die tweede woensdag in maart te preken over Prediker 4: 6

“Beter is één hand gevuld met rust, dan beide vuisten vol gezwoeg en najagen van wind”

 

Zondag 16 maart

10.00 uur Gastkerk  PKN Vandaag wordt de cantatedienst gehouden in de Gastkerk te Zuidhorn. Het is een gezamenlijke dienst van de Gastkerk en de Dorpskerk. Een cantatedienst is een gewone kerkdienst. De cantate vormt een onderdeel van de dienst, die ook uit andere onderdelen bestaat: lezingen, liederen, gebeden, een korte preek die meestal ‘overweging’ genoemd wordt.

In deze dienst gaat voor dominee Marga Baas uit Groningen. Kees Steketee bespeelt het orgel.

Uitgevoerd tijdens de dienst wordt: cantate BWV 23 van Bach: Du wahrer Gott und Davids Sohn.

Het orkest, koor en de solisten staan onder leiding van Luuk Tuinder. Er wordt een collecte gehouden ten behoeve van de onkosten. Uiteraard is iedereen van harte welkom en we hopen op een volle kerk, want hoe bijzonder is het dat zo'n dienst in Zuidhorn kan worden gehouden. 

 

Zondag 23 maart

9.30 uur Dorpskerk Zondag oculi, 23 maart, de derde zondag in de veertigdagentijd. Vandaag staan psalm 25 en de gelijkenis van de onvruchtbare vijgenboom centraal. Het is een morgengebed waarin teksten, gedichten, lezingen, korte reflecties en liederen elkaar afwisselen. Aan deze dienst doet de cantorij o.l.v. Catrien de Boer mee. De dienst is voorbereid door Carla Tulleken, Catrien de Boer, Sabrina van den Berg en Marjan de Haas. We hopen op een mooie inspirerende viering.

9.30 uur Gastkerk Voor zondag 23 maart reikt Bijbel Basics Jesaja 35: 1 – 10 aan. In de 40-dagen-tijd is “de Tuin” de rode draad. Het begint met prachtige tuin die de Here God in Genesis 1 en 2 aanlegt. De mens, Adam en Eva, jij en ik, mogen plukken van alle goede vruchten in Gods goede schepping. Maar: ‘Ga je grenzen niet te buiten!’ Want als wij ‘als God’ willen zijn … dan geldt een streng doch rechtvaardig uitzettingsbeleid. Dan maken we voor onszelf en voor elkaar het leven tot een woestijn/woestenij.

Ook in de dagen van Jesaja plukken Juda en Jeruzalem de wrange vruchten van tegen Gods geboden ingaan. Babel en consorten lopen hen onder de voet. Maar er is licht aan het einde van de tunnel. God blijft toewerken naar die tuin, die Hem in den beginne/ in principe/ ten principale voor ogen stond. De woestijn/de steppe zal bloeien.

Een (bij velen favoriet) lied uit het liedboek (NLB 978) heeft het over “Een tuin bloeit rond het open graf”. En zo zal het zijn, met Pasen. Maar dan moet eerst wel nog die Ene zijn leven geven als losprijs voor velen: Een “zaad dat zich verloren gaf”; een graankorrel die in de aarde valt en sterft om juist zo vrucht te dragen.

 

Zondag 30 maart

9.30 uur Dorpskerk Dick van Veen: hij schijnt de enige predikant in heel Nederland te zijn die volgens de zogeheten narratieve methode in de huid van mensen uit bijbelverhalen kruipt en ze zo voor ons tot leven brengt. Kunst en verkondiging lopen zo naadloos in elkaar over. Fascinerend en inspirerend.

9.30 uur Gastkerk Een vertrouwd gezicht: oud-dorpsgenoot Christel Minnaard weet Zuidhorn steeds weer te vinden!

 

Zondag 6 april

9.30 uur Dorpskerk Vandaag gaat bij ons voor: Sjaak van ’t Kruis. Hij was predikant, zendeling en tot zijn emeritaat beleidssecretaris van de scriba van de Protestantse Kerk. Hij was beleidssecretaris van Bas Plaisier, Arjan Plaisier en René de Reuver. Een voorganger met brede ervaring!